Lampan på åk 4

Lampan på åk 4

Sammanfattning

Åk fyra berättar om vad de gjort under en vecka.

Hej hallå alla! 

Årskurs 4 här, denna veckan har vi hittat på en massa roliga saker.

I början av veckan arbetade vi med “kretsar kring el” i NO, på engelskan arbetar vi just nu med olika sagor och lär oss böja verb. I matematik har vi börjat repetera addition och olika metoder. Det bästa med hela veckan var nog fredagen då hela årskurs 4 har var ute på cykelutflykt. Vi har haft en heldag med lek och skoj i solen, vi fick även möjlighet att spela padel hos House of Padel. Vi tackar så hemskt mycket för att vi fick tid och låna hallen.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

ett × fem =

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.