Inställt föräldramöte om sociala medier, spel mm

Inställt föräldramöte om sociala medier, spel mm

För kännedom…

På föräldramöte och Forum för samverkan har ni föräldrar  bjudits in till en kväll för information om sociala medier, spel mm.  Vi har nu fått veta att Fältgruppen som skulle hålla i denna kväll ändrat sig, så  tyvärr blir det inget föräldramöte den 13 mars som planerat.

Vi vet att det finns ett stort intresse för dessa frågor hos er föräldrar och funderar på andra alternativ. Bra att många av er föräldrar var på informationen på Stenbackanavet med närpolisen Fredrik Svennergren.

Däremot kommer Fältgruppen och jobbar med eleverna i åk 4.

Nedan finns att läsa innehållet på senaste möte för Forum för samverkan.

Protokoll Forum för samverkan 2018-01-23

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

arton − 12 =

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.